User Tools

Site Tools


rules:appendix-2

Załącznik nr 2

do regulaminu ogólnego

Procedura startu lotnego

Założenia ogólne

  1. Procedura startu lotnego oraz okrążenia formującego nadzorowana jest przez aplikację Real Penalty.
  2. Każdy kierowca ma obowiązek posiadania i używania aplikacji Real Penalty Client.
  3. Rozpoczęcie okrążenia formującego następuje po zgaśnięciu czerwonych świateł startowych (generowanych przez Assetto Corsa), lider rusza dopiero w momencie kiedy znajduje się przed nim samochód bezpieczeństwa (jeżeli taki znajduje się na torze) lub bezpośrednio po ich zgaśnięciu, każdy kolejny zawodnik zaczyna jazdę kiedy ruszy samochód znajdujący się na pozycji przed nim.
  4. Zawodnik startujący z pole position ma obowiązek utrzymywać prędkość za samochodem bezpieczeństwa lub nadawać prędkość zgodnie z ograniczeniem. Ograniczenie prędkości wynosi 80 km/h.
  5. Po ruszeniu każdy kierowca jest odpowiedzialny za utrzymanie swojej pozycji startowej, obowiązuje absolutny zakaz wyprzedzania.
  6. Podczas okrążenia formującego wszelkie zdarzenia będą rozpatrywane jako te mające miejsce przed drugim zakrętem pierwszego okrążenia (+30sek do zasądzonej kary).
  7. Wyprzedzanie podczas okrążenia formującego będzie karane bezwzględną dyskwalifikacją z wyścigu, jeżeli wykroczenie będzie się powtarzać może to skutkować dyskwalifikacją z sezonu lub usunięciem z ligi.
  8. W przypadku braku fizycznego samochodu bezpieczeństwa należy stosować się tylko do komunikatów aplikacji.

Założenia szczegółowe - wariant "A"

1. Po zgaśnięciu świateł startowych aplikacja Real Penalty wyświetla komunikat “SC” wraz z żółtym światłem (rys.1). Kierowcy ruszają kolejno z pól startowych formując pojedynczą kolumnę (single file). Dozwolone jest dogrzewanie opon i wężykowanie po torze. Należy utrzymywać maksymalnie dwie długości samochodu od auta poprzedzającego. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

rys.1 - komunikat “SC“

2. Po zgaśnięciu żółtego światła na komunikacie SC (rys. 2) zawodnicy ustawiają się w dwóch kolumnach (double file). Obowiązuje ograniczenie prędkości i utrzymanie odległości ok. jednego auta od kierowcy poprzedzającego (należy utrzymywać tempo i pozycję za samochodem przed sobą, a nie tego w kolumnie obok). Obowiązuje zakaz dogrzewania opon.

rys. 2 - komunikat ze zgaszonym światłem

3. Przed wyjazdem na prostą S/M przez lidera pojawi się czerwone światło, a komunikat “SC” zniknie (rys. 3). Nadal obowiązuje ograniczenie prędkości, aż do zapalenia się światła zielonego.

rys. 3 - czerwone światło

4. Wyścig rozpoczyna się po zapaleniu zielonego światła światła (rys.4), obowiązują regularne zasady wyścigowe, niezależnie od pozycji kolumny na torze. Zabronione jest przekraczanie ograniczenia prędkości do momentu zapalenia zielonego światła.

rys. 4 - zielone światło


Założenia szczegółowe - wariant "B"

1. Po zgaśnięciu świateł startowych aplikacja Real Penalty wyświetla komunikat “SC” (rys.1). Kierowcy ruszają kolejno z pól startowych formując pojedynczą kolumnę (single file). Dozwolone jest dogrzewanie opon i wężykowanie po torze. Należy utrzymywać maksymalnie dwie długości samochodu od auta poprzedzającego. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

2. Po zgaśnięciu żółtego światła na komunikacie SC (rys. 2) zawodnicy ustawiają się w dwóch kolumnach (double file). Obowiązuje ograniczenie prędkości i utrzymanie odległości ok. jednego auta od kierowcy poprzedzającego (należy utrzymywać tempo i pozycję za samochodem przed sobą, a nie tego w kolumnie obok). Obowiązuje zakaz dogrzewania opon.

3. Po dojechaniu do ostatniego zakrętu przed prostą S/M przestaje obowiązywać ograniczenie prędkośći, a lider kolumny odpowiedzialny jest za nadanie tempa. Obowiązuje zakaz wyprzedzania. Po rozpoczęciu przyspieszania przez lidera zabronione jest ponowne zwalnianie poprzez odpuszczenie gazu lub użycie hamulców.

4. Wyścig rozpoczyna się po zapaleniu zielonego światła (rys.3) Obowiązują regularne zasady wyścigowe.

rules/appendix-2.txt · Last modified: 2021/08/11 10:32 by lelu0