User Tools

Site Tools


guides:faq

Czemu mojego czasu nie widać w tabeli prekwalifikacji?

Czasy pojawiają się z kilkuminutowym opóźnieniem. Czas nie wyświetli się, jeżeli nie jesteś zgłoszony do wyścigu bądź zgłosiłeś się innym autem, niż to używane na serwerze.

Dlaczego zostaję wyrzucony z serwera / nie mogę dołączyć do serwera?

Przyczyn może być wiele. Bardzo często usunięcie z serwera powodowane jest niespójnością plików toru lub auta (w grze pojawia się czerwony ekran z komunikatem “Checksum Mismatch. You have been kicked out of the race”). Upewnij się, że wszelkie modyfikacje zainstalowałeś z udostępnionych przez nas źródeł. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy w zakładce Settings → Assetto Corsa → Apps w Content Manager masz włączone Real Penalty. Pamiętaj, aby wersja tej aplikacji była zgodna z tą udostępnioną przez nas. Ważne informacje zawiera plik ReadMe od RealPenalty, przeczytaj go koniecznie.

Błąd może być spowodowany również starą wersją CSP. Sprawdź, jakiej wersji używasz w zakładce Settings → Custom Shader Pack → About & Updates w Content Manager. Obecnie wymagamy CSP w wersji minimum 1.76. Kolejnym elementem powodującym problemy z wejściem na serwer jest nieprawidłowa instalacja wtyczki SOL. Upewnij się, że zainstalowałeś ją zgodnie z instrukcją zawartą w paczce. Jest to bardzo ważne, gdyż SOL nie zainstaluje się poprawnie poprzez Content Manager. W razie potrzeby przeprowadź ponowną instalację.

Dlaczego nie mogę wgrać malowania do panelu?

Plik ZIP z malowaniem musi zawierać wyłącznie pliki. Nie mogą znaleźć się w nim foldery, inaczej walidacja się nie powiedzie. Archiwum musi zawierać pliki preview, livery i dds skina. Nie może być również zbyt duże, zalecamy utrzymanie rozmiaru poniżej 10mb.

guides/faq.txt · Last modified: 2022/01/25 10:27 by lelu0

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki